LT EN
Get Adobe Flash player

Rėmėjai

Informacinis partneris

PartneriaiLietuvius vaišina „Michelin“ restoranų šefas prancūzas Marcas

„Pasaulio virtuvės“ draugas, „Čiop čiop kulinarijos lofto“ šefas Marcas d’Erceville’is gražų rugpjūčio vakarą supažindino restorano lankytojus su gimtosios Prancūzijos kulinarijos subtilybėmis.

Tarp vakaro viešnių buvo ir dokumentinio filmo „Pasaulio virtuvė“ administratorė Romana Pipinytė.

Žavusis prancūzas, anksčiau dirbęs „Michelin“ žvaigždutėmis pažymėtuose restoranuose Paryžiuje, Bretanėje ir Šveicarijoje, 5 žvaigždučių viešbučio restorane „Stikliai“ Vilniuje.

Marcas jau daugiau nei dvejus metus veda privačius kulinarinius vakarus ir kursus, dirba kaip pagrindinis šefas vestuvių ir specialių renginių metu.

Šiuo metu Marcas dirba su įvairiais kulinariniais projektais „Čiop Čiop kulinarijos lofte“ ir puoselėja nuosavo restorano idėją.

Recipe

Patiekalo nuotrauka

Šviežias upėtakis su dūmuose rūkytomis bulvėmis

Upėtakio filė iš abiejų pusių apibarstyti druska ir pipirais. Iš vienos pusės apkepti alyvuogių aliejuje, o tada kepti sultinyje orkaitėje.

Sultinys

Plonai supjaustyti morkas, svogūnus ir pievagrybius, susmulkinti petražoles ir rozmariną, įpilti sauso balto vyno, sudėti išdoroto upėtakio likučius.

Bulvės

Virtas bulves apkepti ant kelis kartus sulankstytos folijos, tarp skirtingų sluoksnių užbėrus ąžuolo žievės drožlių. Vėliau bulves apkepti alyvuogių aliejuje.

What I learned

Marc’as – puikus virtuvės šefas ir tikras gimtosios šalies ambasadorius! Iš jo sužinojau įdomų faktą – pasirodo, Prancūzijos virtuvė perėmė daug patiekalų, ypač, žuvies paruošimo tradicijų iš Japonijos ir kitų Azijos šalių! Buvau įsitikinusi, kad Lietuva – tikra patiekalų iš bulvių karalystė ir mes apie šią prieš daugelį amžių atkeliavusią daržovę žinome viską! Mar’as paneigė ir šį stereotipą! Prancūzijoje yra žinoma daugybė skirtingų bulvių rūšių ir kiekviena jų yra skirta tam tikrų patiekalų paruošimui!